WWA

WaterWorldAdventure – artykuł nr 1

WWAProjekty unijne w dużej mierze wpłynęły na dzisiejszy rynek oraz sprawiły, że polscy przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw osiągnęli znaczący wzrost swojej konkurencyjności.

Dla wielu przedsiębiorców projekty unijne to nie tylko łatwy dostęp do kapitału, ale także podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz zwiększanie wiedzy i świadomości uczestników projektu. Podobnie jest
w przypadku projektu „WaterWorldAdventure – Interactive eBook to improve the Ocean Literacy of Kids”.
Głównym zamierzeniem projektu jest stworzenie i udostępnienie wychowawcom interaktywnego, edukacyjnego eBook’a dostępnego online. Będzie on służył zwiększeniu znajomości środowiska oceanicznego wśród dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Zostanie on opracowany z uwzględnieniem siedmiu podstawowych zasad i pojęć tworzących ramy znajomości środowiska oceanicznego oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia i opowiadania interaktywnych historii, odpowiednich dla tej grupy wiekowej oraz gwarantujących właściwe podejście pedagogiczne i dostosowanie treści oraz formy do potrzeb użytkowników końcowych (nauczycieli i rodziców).
Wraz z interaktywną historią, zostanie opracowany przewodnik moderatora dla nauczycieli i rodziców. Przewodnik ten przyczyni się do pełnego wykorzystania eBook’a, proponując zestaw tematów do dyskusji, które pomogą nauczycielom/ rodzicom wzbogacić proces uczenia poprzez proste gry lub kolorowanki.
Projekt realizowany jest przez dwa lata (od października 2016 do września 2018 roku) przez konsorcjum międzynarodowe w skład, którego wchodzą instytucje z: Polski, Grecji, Portugalii i Rumunii. Organizacją realizująca projekt w Polsce jest Stowarzyszenie „Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości” z Rzeszowa.
W ramach projektu powstały już dwa newslettery, notka prasowa, broszura
i plakat. Odbyły się trzy spotkania partnerskie w: Grecji, Polsce i Portugalii. Utworzono również stronę internetową projektu waterworldadventure.eu oraz profil na Facebook’u. Jedną z atrakcji, która cieszy się dużą popularnością wśród grupy docelowej projektu jest konkurs plastyczny dla dzieci organizowany na Facebook’u.

Osoby zainteresowane projektem i jego rezultatami zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową oraz Facebook’iem projektu:

Zdjęcie: WWA

WWA disclaimer